سوالات متداول

1سیستم رزرواسیون آکانلو به مدت چند سال فعالیت حرفه ای دارد؟

سیستم رزرواسیون آکانلو متعلق به شرکت الیسا تور ارمنستان و دارای یک نماینده رسمی در ایران با نام تجاری تچرا سیر کبیر می باشد که در کشورهای ارمنستان، گرجستان، ترکیه، دبی، روسیه، تایلند، مالزی، سنگاپور و هندوستان دارای شرکت ثبت شده و یا نماینده قانونی می باشد. طراحی و ساخت این وب سرویس با برند آکانلو در بهار سال 1388 آغاز شد و در سال 1394به صورت رسمی پس از طی 6 سال و 9 ماه طراحی و عیب یابی توانست برای اولین بار در ایران به عنوان یک شرکت بی واسطه و بدون رقیب شروع به فعالیت حرفه ای نماید. این سیستم بر مبنای B 2 B طراحی شده و با تلاش هیئت برنامه نویس و مجرب این شرکت امید است تا سال 1401 ارائه سرویس B to C نیز آماده بهره برداری شود.

2عملکرد وب سرویس و وب سایت آکانلو به چه نحوی است؟

این سیستم پل ارتباط مستقیم بین آژانسهای مسافرتی، هتل ها و ارائه دهندگان سرویس و خدمات در شهر و کشورهای مقصد می باشد.

3چرا قیمت هتلها در سیستم رزرواسیون آکانلو ارزانتر از دیگر سیستمهای مشابه می باشد؟

1- با اطمینان میتوان گفت سیستم رزرواسیون آکانلو تنها سامانه آنلاین در ایران می باشد که بدون واسطه عمل میکند و به هر هتل طرف قرارداد پنل کاربری اختصاص داده است و در تمام مقاصد قابل خرید، دارای شرکت ثبت شده رسمی و یا نماینده قانونی می باشد. 2-به دلیل اجاره روزانه هزاران اتاق در هتلها و کشورهای متفاوت، شرکای تجاری امتیازات و تخفیفهای ویژه ای برای سیستم رزرواسیون آکانلو قائل هستند. 3- دیگر سامانه های رزرواسیون با دریافت API از یک وب سرویس خارجی خدمات ارائه میدهند پس آنها به قیمت های Net دسترسی ندارند.

4هنگام ثبت درخواست چه نکاتی باید رعایت شود؟

1-انتخاب صحیح برای خرید یک یا چند اتاق. 2- تعیین کشور، شهر، نام هتل و نام اتاق. 3- با انتخاب نام اتاق اطلاعات آن نمایش داده میشود که پیشنهاد میدهیم کاملا مطالعه شود. 4- انتخاب بازه زمانی برای خرید اتاق و تعداد افرادی که در اتاق اقامت خواهند داشت ( اقامت 1 نفر کودک تا 5 سال در اتاق بلامانع و رایگان است ). 5- انتخاب خدماتی از قبیل ( ترانسفر، گشتها و ... ) که به تعداد نفرات باید خریداری شود. 6- افزودن نام و نام خانوادگی مسافران به لاتین. 7- ثبت مشخصات کامل مسافر برای ورود و خروج ( انتخاب وسیله نقلیه، مبداء و مقصد، شماره پرواز، تاریخ و ساعت )

5چگونه درخواست پشتیبانی برای یک هتل ثبت نمایید؟

پس از خرید یک یا چند اتاق از هتل برای شما یک کد پیگیری از طریق ایمیل و اس ام اس ارسال میگردد و در پنل کاربریتان در صفحه Request List قابل مشاهده است. با انتخاب هر درخواست و کلیک بر روی view اطلاعات درخواست ثبت شده برایتان نمایش داده میشود و در پایین این صفحه ارسال درخواست پشتیبانی امکان پذیر می باشد.

6شرایط کنسل کردن هتلهای خارجی به چه نحوی است؟

هنگام ثبت درخواست و پس از انتخاب هر اتاق از هتل در قسمت Room Information تمامی اطلاعات مربوط به اتاق و شرایط کنسلی درج شده است.

7شرایط کنسل کردن هتلهای غیر قابل استرداد به چه صورت می باشد؟

قوانین مربوط به کنسلی اتاق و خدمات به ترتیب توسط مدیران هتل ( کنسلی اتاق ) و کارگزار کشور مقصد ( کنسلی خدمات ) ثبت شده است و مطابق با آن عمل خواهد شد. پس در صورت کنسل کردن محصول غیر قابل استرداد مبلغی عودت نخواهد شد.

8شرایط و قوانین تغییر نام و تاریخ در هتلهای قابل استرداد؟

تغییر نام و تاریخ ارتباط مستقیم با شرایط کنسلی دارد. به طور مثال در هتلی که تا 48 ساعت قبل از ورود امکان کنسل کردن دارد تغییر نام و تاریخ هتل قبل از مدت تعیین شده با پرداخت مبلغ 300/000 تومان که هزینه ارائه خدمات تامین کننده نامیده میشود کسر و مابقی مبلغ به حسابی که ازآن پرداخت کرده اید مسترد می گردد و اگر پس از مدت زمان تعیین شده یعنی بعد از 48 ساعت اقدام به تغییر نام و تاریخ نمائید به غیر از پرداخت هزینه ارائه خدمات تامین کننده شامل پرداخت جریمه قوانین کنسلی هتل نیز خواهید شد.

9شرایط و قوانین تغییر نام و تاریخ در هتلهای غیر قابل استرداد؟

تغییر نام و تاریخ در هتلهای غیر قابل استرداد امکان پذیر نمی باشد و اتاق خریداری شده فقط برای مسافرانی که مشخصاتشان در واچر ثبت شده است تا تاریخ Check out به صورت رزرو قطعی باقی می ماند. پس در این شرایط به غیر از عدم عودت وجه هتل هزینه ارائه خدمات تامین کننده به مبلغ 300/000 تومان نیز باید پرداخت شود.

10خرید و کنسل کردن بیمه مسافرتی به چه نحوی می باشد؟

1- کنسل کردن بیمه خریداری شده امکان پذیر نمی باشد. 2- جهت خرید این محصول با انتخاب هتل محل اقامت و پس از تکمیل اطلاعات مسافرین میتوانید با کلیک بر روی بخش بیمه مسافرتی آن را به نام مسافران ثبت شده فعال نمائید و با توجه به مدت زمان سفر و مقصد میزان پوشش بیمه مشخص می شود لطفا پس از صدور بیمه علاوه بر مطالعه برگه بیمه نامه، قوانین عمومی بیمه را نیز دانلود و بصورت کامل مطالعه نمائید تا در صورت بروز هر گونه مشکل بتوانید طبق دستورالعمل اقدام نمائید.

11مقدار بار مجاز برای ترانسفر فرودگاهی به چه میزان می باشد؟

در همه انواع ترانسفر فرودگاهی، انتقال از فرودگاه به هتل و بالعکس، هر نفر مجار به همراه داشتن یک چمدان استاندارد و یک کیف دستی کوچک می باشد، بنابراین در صورت داشتن چمدان و کیف دستی (بزرگتر از سایز استاندارد، بیشتر از یک عدد) ارائه این خدمات می بایست از قبل هماهنگ شود و فقط با دریافت هزینه بیشتر امکان پذیر خواهد بود.

12هزینه خرید اتاق برای کودکان به چه صورت محاسبه می شود؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه محاسبه اتاق برای کودکان به صفحه New Request و به قسمت Room Information مراجعه نمائید.

13هزینه ترانسفر و خدمات گشت آپشنال و ... برای کودکان به چه صورت محاسبه می شود؟

اگر کودک در خدماتی مانند ترانسفر از صندلی مجزا و در گشتها از ( صندلی مجزا - وعده غذایی ) استفاده نماید هزینه خدمات مطابق با بزرگسال محاسبه و دریافت می شود.

14اگر هزینه رزرو پرداخت نشود اتاق برای من باقی میماند؟

به دلیل آنلاین بودن سیستم رزرواسیون و خرید هر لحظه توسط کاربران نگه داشتن اتاق برای درخواست هایی که پرداخت نشده اند امکان پذیر نمی باشد. پس اگر درخواستی ثبت شود و هزینه آن پرداخت نشود امکان دارد دیگر Available نباشد.

15هزینه اتاق را پرداخت کرده ام ولی خرید قطعی نشده است؟

در مواردی بسیار نادر به دلیل اختلال در سیستم، قطع و وصل شدن اینترنت، همزمانی خرید قطعی توسط دو یا چند کاربر و ... اتاق به نام یک کاربر ثبت خواهد شد و هزینه کسر شده از دیگر کاربران پس از 24 ساعت به حسابی که از آن پرداخت شده است باز گردانده میشود.

16آیا ارسال واچر به آدرس ایمیل دیگر امکان پذیر می باشد؟

به دلیل ارائه خدمات هرچه بیشتر تمام مراحل ثبت، رزرو، تائید و ... در سیستم رزرواسیون به صورت آنلاین می باشد پس همکارانی واحد پشتیبانی و کارشناسان فنی تصرفی در تغییر مراحل ندارند بدین سبب ارسال واچر برای دیگر آدرس های ایمیل امکانپذیر نمی باشد.

17آیا استرداد وجه پرداخت شده به شماره حساب و یا کارت دیگر امکان پذیر است؟

خیر. استرداد وجه فقط به حسابی که خرید توسط آن انجام شده است بازگردانده خواهد شد.

18آیا وب سایت آکانلو دارای صفحه قوانین و مقررات می باشد؟

جهت دستیابی و مطالعه قوانین سایت میتوانید از قسمت فوتر به صفحه Term of use مراجعه نمائید.