Terms of Use

 

قوانین عمومی

 • آکانلو، با نام حقوقی «تچرا سیر کبیر»، منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین جرایم اینترنتی، و مقررات مبتنی بر تجارت الکترونیکی، فعالیت می‌ نماید.
 • سو‌ءاستفاده از نام تجاری آکانلو، وبسایت رسمی آکانلو و یا استفاده از عنوان های مشابه که شبهه برانگیز باشد، به هر طریقی غیر قانونی می باشد.
 • وب‌‌سایت رزرواسیون آنلاین آکانلو با دامنه WWW.AKANLU.COM ثبت گردیده است و هیچ پایگاه اینترنتی با نام تجاری دیگری ندارد.

 

عملکرد سیستم رزرواسیون آکانلو

 • آکانلو تنها وب سرویس رزرواسیون آنلاین ایرانی است که زیر مجموعه هیچکدام از شرکت های ارائه دهنده خدمات رزرواسیون خارجی نمی باشد و به صورت مستقل فعالیت مینماید.
 • تمام هتلهای طرف قرارداد با آکانلو دارای پنل کاربری می باشند و تعداد Available اتاقها مستقیما توسط مدیران بخش فروش هتل بر روی وب سایت درج شده است.
 • سیستم رزرواسیون آکانلو در تمام مقاصد قابل خرید، دارای دفتر رسمی و یا نمایندگان قانونی می باشد.
 • آکانلو پل ارتباط مستقیم بین خریداران، هتل و ارائه دهنگان سرویس و خدمات در مقصد است، بدین سبب با انتخاب هر هتل شما مستقیما به سامانه رزرواسیون هتل متصل می شوید.
 • هنگام ثبت رزرو اتاق میتوانید دیگر خدمات را مانند: سیم کارت، ترانسفر، گشت و .... به درخواستتان اضافه نمائید.
 • همزمان با پرداخت کامل مبلغ درخواست، واچر هتل و خدمات به صورت آنی فعال و قابل مشاهده خواهد بود.

 

قوانین عمومی

 • هر آژانس گردشگری طرف قرارداد، دارای یک نام کاربری و کلمه عبور می باشد.
 • چنانچه رمز عبور آژانس های گردشگری طرف قرارداد مورد سوء استفاده قرارگیرد، کلیه مسئولیت های آن به عهده شرکت های درخواست کننده می باشد.
 • تمامی قیمت های مندرج در سایت با نرخ حواله دلار امریکا می باشد که قیمتها نسبت به کشور، فصل، ایام خاص متغیر می باشد.
 • بدلیل نسبی بودن کیفیت هتلها و نوع سرویس دهی هر هتل، آکانلو هیچگونه مسئولیتی در قبال سلیقه مسافران ورودی و تعیین طبقه اتاق رزرو شده نخواهد داشت.
 • درخواست کاربران به منزله داشتن اطلاعات کامل از هتل، نوع اتاق، نوع گشتها و .... می باشد و برای شرکت  لازم الاجرا است.
 • در نظر داشته باشید در مواردي بسیار نادر و ساعاتی پس از ارسال درخواست، احتمال لغو درخواست پس از صدور واچربه سبب خرابي و مشكلات در اتاق رزرو شده، مسائل امنيتي، همزماني ورود با افراد بلند پايه به هتل می باشد که سعي مي گردد، هتل مشابه دیگری در همان بازه زمانی ارائه شود، در غیر اینصورت وجه به صورت کامل بازگردانده خواهد شد.

قوانین رزرواسیون هتلهای خارجی

 1. کلیه اطلاعات ورودی توسط آژانس طرف قرارداد از جمله نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، جنسیت و شماره پاسپورت به صورت صحیح و دقیق وارد شود. در صورت عدم تطابق نام مسافر در واچر هتل و پاسپورت، مسافر پذیرش نخواهد شد.
 2. اتاق رزرو شده از سوی آژانس طرف قرارداد غیر قابل انتقال به غیر است. مبنای تحویل اتاق به مسافر اطلاعات ثبت شده در وب‌سایت آکانلو است. در صورت عدم تطابق اطلاعات افراد با اطلاعات ثبت شده، مسافر پذیرش نخواهد شد.
 3. چنانچه عدم انجام سفر به دلیل لغو پرواز از سوی شرکت هواپیمایی باشد مسئولیت خسارات مربوط به کنسلی هتل و تاخیر و یا تعجیل به عهده آکانلو نمی باشد.
 4. ساعت ورود و خروج به اتاق‌های هتل بر اساس قوانین مندرج در واچر هتل بوده و مسافران محترم در آن ساعت‌ها ملزم به دریافت و یا ترک اتاق‌ها هستند.
 5. نکته : در صورت تحویل اتاق دیرتر از موعد مقرر توسط هتل ، هیچ مبلغی به آژانس طرف قراردادعودت داده نخواهد شد .
 6. اتاق سه تخته همان اتاق دوتخته است که به نفر سوم یک تخت از نوع سفری، کاناپه تخت شو و یا تخت استاندارد ارائه میشود.
 7. قابل ذکر است طبق قوانین اکثر هتل‌ها،  افراد بالای 5 سال بزرگسال محسوب می‌گردند و می‌بایست هنگام رزرو اتاق برای آنان تخت درنظر گرفته شود، در صورت عدم رعایت این موضوع ممکن است هتل از ورود تعداد افراد بیش از ظرفیت رزرو شده ممانعت بعمل آورد. آکانلو هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت. (نکته مهم : محاسبه قیمت بر اساس رده سنی در قسمت توضیحات اتاق هر هتل به صورت کامل توضیح داده شده است ) مثال: 
 8. هزینه ابطال رزرواسیون هتل یا عدم استفاده از آن به قوانین هتل ( که در سایت آکانلو در بخش توضیحات اتاق درج شده است ) بستگی دارد:
 9. برخی هتل‌ها از لحظه خرید غیر قابل استرداد هستند.
 10. برخی هتل‌ها از تاریخ خاصی بعد از خرید غیر قابل استرداد هستند.
 11. برخی در صورت عدم استفاده ، هزینه یک شب اقامت کسر و مابقی مسترد می‌شود.
 12. با توجه به اینکه کلیه شرایط اعم از ( ممنوع الخروج بودن مسافر، عدم صدور ویزا، تاخیر در پرواز و یا لغو پرواز و .... ) که سبب شود مسافر به هتل ورود نکند آکانلو بر اساس قوانین مندرج در سایت اقدام به کنسلی می‌نمایند.
 13. در شرایط حال حاضر اگر مسافر به بیماری کرونا مبتلا شود و نتواند نتیجه تست منفی کرونا جهت خروج از مرز دریافت نماید بر اساس قوانین مندرج در سایت شامل جرایم کنسلی میشود و قوانین ویژه ای برای این نوع از مسافران اضافه و یا کم نخواهد شد.
 14. چنانچه در بدو ورود مسافر به فرودگاه کشور مقصد ، گذرنامه وی توسط مقامات ذیربط اخذ و نگهداری و هنگام مراجعت به فرودگاه به مسافر برگشت داده شود ، هیچگونه مسئولیتی در این خصوص متوجه آکانلو نخواهد بود.
 15. در صورت عدم صدور ویزا از طرف کشور مقصد ، قوانین کنسلی هتل برای مسافر دقیقا مشابه قوانین کنسلی ذکر شده که توسط هتل در سایت ثبت گردیده خواهد بوده و آکانلو قوانین ویژه‌ای برای مسافر در نظر ندارد.
 16. در صورتی که مسافر بدون اطلاع قبلی از انجام سفر خودداری نماید، کلیه هزینه‌های مربوط دریافتی جهت رزرو هتل همانند قوانین کنسلی محاسبه می‌گردد.
 17. رعایت اخلاقیات در طول سفر از سوی مسافر و همچنین رعایت کلیه مقررات کشور مقصد می‌تواند نشان دهنده فرهنگ غنی ایرانی باشد. لذا عواقب ارتکاب هر گونه تخلف و تبعات داشتن داروهایی یا مواردی که احیاناً در کشور مقصد غیر‌مجاز بوده ، بر عهده مسافر خواهد بود.
 18. درصورتی که مسافران به صورت گروهی یا خانوادگی اقدام به رزرو هتل نمایند و یکی از مسافران به هرنحوی  نتواند از خدمات رزرو شده استفاده نماید (اعم از اینکه  صدور ویزا و یا بلیط هر یک از مسافران رد یا با تأخیر مواجهه گردد) شرایط استفاده از خدمات برای سایر مسافران کمافی‌السابق خواهد بود و در صورت عدم استفاده آنان از خدمات هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه آکانلو نخواهد بود.
 19. حفظ اموال و مدارک شخصی در طول سفر و اقامت در هتل کشور مقصد به عهده مسافر بوده و در صورت مفقود شدن و یا صدمه وارد شدن به اموال، آکانلو مسئولیتی ندارد.
 20. هتلها با توجه به امکاناتشان دارای خدمات عمومی مانند وعده های غذایی، نظافت داخل اتاق و ... و برخی خدمات ویژه مانند استخر، باشگاه ورزشی، ساحل اختصاصی و ... می باشند که ارائه خدمات ذکر شده توسط هتل به مسافران طبق قوانین بین المللی لازم الاجرا است پس اگر به هر دلیل هتل از ارائه خدمات اجتناب ورزد و یا با تعلل اقدام به سرویس دهی نماید هیچگونه مسئولیتی بر عهده آکانلو نخواهد بود. در صورت مشاهده مشکلاتی مشابه موارد ذکر شده به جهت بررسی و رسیدگی با تیم پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.
 21. در اکثر هتل ها لوازم داخل یخچال اتاق ها ( مینی بار ) شامل هزینه می باشد پس هزینه مربوط به استفاده از آن بر عهده آکانلو نخواهد بود و مسافر ملزم به پرداخت می باشد.
 22. برقراری تماس تلفنی از هتل شامل هزینه با تعرفه تعیین شده توسط مدیریت هتل می باشد پس هزینه مربوط به استفاده از آن بر عهده آکانلو نخواهد بود و مسافر ملزم به پرداخت می باشد.
 23. در برخی از کشورها از جمله روسیه، امارات متحده عربی، مالزی، صربستان وکشورهای عضو شنگن مبالغی تحت عنوان مالیات توریست، مالیات شهری و…  به ازای هر شب اقامت از گردشگران اخذ می‌گردد و پرداخت این عوارض به عهده مسافر خواهد بود و خارج از حوزه اختیارات و مسئولیت‌های آکانلو قرار دارد.
 24. برخی هتل‌ها مبلغی را تحت عنوان وجه تضمین (Deposit) از مسافر اخذ می‌نمایند تا در صورت بروز هرگونه خسارت از سوی مسافر از محل وجه تضمین نسبت به جبران خسارات وارده اقدام نمایند.
 25. کنترل تاریخ اعتبار گذرنامه مسافر و شرایط سنی همراهان و صحت اطلاعات ورودی بر عهده آژانس طرف قرارداد می باشد.
 26. در صورتی عدم پذیرش مسافر توسط هتل منتخب آکانلو تمام تلاش خود را جهت رفع موانع موجود بعمل می‌آورد، در صورت بر طرف نشدن مشکل، آکانلو هتل مناسب دیگری را در کمترین زمان ممکن با همان شرایط برای مسافر انتخاب و جایگزین می‌نماید. در صورت عدم پذیرش هتل جایگزین توسط مسافر، هزینه دریافتی به درخواست ایشان عودت داده خواهد شد. بدیهی است اقدامات مذکور از سوی آکانلو منوط به تماس با واحد پشتیبانی آکانلو خواهد بود.
 27. اطلاعات مندرج در وب سایت آکانلو در خصوص اطلاعات هتل‌ها، توسط همان هتل و یا تامین‌کنندگان آن تهیه و در سایت رزرواسیون آکانلو ثبت گردیده است و در خصوص صحت اطلاعات ارایه شده از سوی هتل‌ها و یا تامین‌کننده‌ها مسئولیتی نخواهد داشت. جهت کسب و اطلاعات بیشتر مسافر می‌تواند با شماره پشتیبانی تماس حاصل فرماید.

 

 

شرایط پرداخت و صدو واچر

این سیستم بر مبنای پرداخت آنی طراحی شده است که در صورت همکاری خوب و مداوم طبق شرایط زیر برای کاربران قابل ارتقاء میباشد.

مرحله اول : پرداخت کامل وجه و دریافت آنی واچر و خدمات

مرحله دوم : پرداخت 50% از کل مبلغ همزمان با ثبت درخواست و تسویه کامل تا 72 ساعت قبل از ورود مسافر- ارائه واچر پس از تسویه نهایی.

مرحله سوم : اعطای اعتبار اولیه برای ثبت درخواست بدون پرداخت وجه ( طبق قرارداد ) و تسویه کامل تا 72 ساعت قبل از ورود مسافر- ارائه واچر آنی همزمان با ثبت درخواست.

نکته مهم: فقط واچرهایی که از طریق اکانلو صادر می شوند برای هتلها دارای اعتبار می باشد پس در صورت هرگونه تغییر در محتوا و یا ماهیت واچر، مخدوش بودن و ... ، به مسافران خدمات ارائه نخواهد شد و مسئولیتی بر عهده آکانلو نمی باشد.

 

شرایط و قوانین لغو رزرو

قوانین کنسلی هر هتل در صفحه Hotels  و پس از انتخاب هتل مورد نظر در قسمت توضیحات هر اتاق قابل مشاهده می باشد.

 

بازگرداندن وجه بابت رزرو کنسل شده

مبلغ قابل استرداد پس از کنسلی، طبق شرایطی که خریدار پیش از رزرو با آن موافقت کرده است، محاسبه شده و به حساب کاربری مسافر و حساب بانکی که توسط آن خرید انجام شده است بازگشت داده می‌شود. بازپرداخت مبلغ قابل استرداد، تا 72 ساعت انجام خواهد شد.


کسانی که به هر نحو در عملکرد سامانه اختلال ایجاد کنند، مانند ثبت رزروهای غیرواقعی متعدد، لغو کاربری شده و مطابق با قانون تجارت الکترونیک ایران و قوانین جرائم اینترنتی، مجرم بوده و حق پیگیری و شکایت از طریق پلیس فتا با ارائه مدارک برای آکانلو محفوظ می باشد

قوانین مندرج در سایت مطابق با اصول بین المللی رزرو هتل و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران ثبت شده است.

 
vioft2nnt8|00007DD9EF84|tblPage|tblPage_FD|052CAC2D-AF92-480F-831A-8CA93352B58F